19 maja 2021 roku | 

3S Data Center inwestuje w nowe centra danych

3S DC inwestuje w nowe centra danych

3S Data Center SA, spółka należąca do naszej Grupy 3S uruchomiła procesy inwestycyjne związane z nowymi centrami danych. Rozpoczynamy budowę nowego, trzeciego, największego jak dotąd, własnego obiektu w Katowicach oraz finalizujemy ostatni etap związany z uruchomieniem DC w Bytomiu. Mamy także w planach kolejne inwestycje związane z pozyskaniem obiektów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Inwestycje te są konsekwencją przyjętej strategii rozwoju, wzrostu popytu oraz finalizacji komercjalizacji obecnych obiektów. 

Inwestycja w Katowicach (DC3) to budowa nowoczesnego obiektu wolnostojącego klasy Tier 3+, o powierzchni 2200m2, który dołączy do istniejącego już kompleksu dwóch data center 3S (DC1 i DC2) przy ul. Gospodarczej. Tym samym, lokalizacja Katowice-Gospodarcza zwiększy swoją powierzchnię do 4400 m2. Inwestycja zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2023 roku. Zostaną tu zastosowane m.in. najnowsze technologie z zakresu klimatyzacji i zasilania gwarantowanego, zoptymalizowane pod kątem uzyskania jak najwyższej efektywności energetycznej. Projekt przewiduje również maksymalizację wykorzystania zielonej energii i technologii pozwalających na redukcję śladu węglowego.

W obiektach 3S Data Center pozostało mniej niż 20% wolnej powierzchni. Wynika to ze wzrostu popytu, a co za tym idzie pozyskiwania przez 3S DC nowych kontraków oraz rozbudowy środowisk IT aktualnych klientów. Taka sytuacja to zatem dobry moment na budowę nowych obieków data center. Grupa 3S jest również otwarta na rozmowy z właścicielami obiektów typu DC w miastach, gdzie posiada lub planuję budowę właśnej sieci światłowodowej. Należy dodać, że decyzje o nowych inwestycjach zbiegły się w czasie z jubileuszem 10-lecia uruchomienia pierwszego ośrodka 3S Data Center.

Zupełnie nowymi miastami, jeżeli chodzi o data center są Gdańsk i Wrocław. Posiadamy tam własną sieć światłowodową i świadczymy usługi telekomunikacyjne, dlatego chcemy znacznie rozwinąć działalność i zaspokoić potrzeby klientów także w obszarze infrastruktury IT oraz chmury obliczeniowej.  W związku z tym, poszukujemy w tych lokalizacjach obiektów pod data center. Plany rozbudowy dotyczą również Warszawy.

W maju 2021 roku mija dokładnie 10 lat od otwarcia pierwszego profesjonalnego Data Center 3S. W 2011 roku, powołana specjalnie do tego celu spółka 3Services Factory uruchomiła swoje komercyjne centrum danych o powierzchni 800m2, w zaadaptowanym budynku zlokalizowanym przy ul. Gospodarczej 12 w Katowicach. W kolejnych latach pozyskiwaliśmy nowe obiekty: zbudowaliśmy od podstaw własne data center w tej samej lokalizacji (2014), wydzierżawiliśmy serwerownię od PNT Euro Centrum w Katowicach (2016), pozyskaliśmy serwerownię w Krakowie wraz z zakupem spółki Fibertech Netwoks Sp. z.o.o (2016), uruchomiliśmy data center na terenie parku technologicznego Prologis na warszawskim Annopolu (2017) oraz kupiliśmy i zaadaptowaliśmy nieruchomość w Bytomiu (2017). W 2015 roku 3Services Factory zmieniło nazwę na 3S Data Center, dysponuje sześcioma centrami danych połączonymi telekomunikacyjnie, znajdującymi się w 4 miastach (3 obiekty w Katowicach, Warszawa, Kraków i Bytom).

Pobierz informację prasową

Logo Grupa 3S

Mapa Klastra DC

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu