5 kroków, które pomogą efektywnie wykorzystać Disaster Recovery

Disaster recovery plan

Czym jest Disaster Recovery?

Disaster Recovery Disaster Recovery to usługa pozwalająca na odzyskanie krytycznych danych, systemów i aplikacji po awarii lub ataku hakerskim. Dzięki niej firmy mogą utrzymać ciągłość działania i zachować dane, a często również uratować biznes. Z raportu Uptime Institute’s 2022 Outage Analysis Report wynika, że koszty przestojów kosztują firmy z roku na rok coraz więcej i ponad 60% takich przestojów w skali globalnej kosztuje firmy więcej niż 100 tysięcy złotych . Są to dane dotyczące jedynie  przerwy w dostawie usług. Nie obejmują utraty informacji i kosztów ich odtworzenia. Odpowiedzią na takie wyzwania jest usługa Disaster Recovery, które zapewnia odzyskanie danych po nieprzewidzianej awarii i zachowanie ciągłości biznesowej.

disaster recovery

5 kroków, które musisz podjąć, aby zabezpieczyć zasoby w ramach Disaster Recovery

Chcesz zabezpieczyć swoją firmę i jej dane? Oto najważniejsze kroki:

 1. Zaplanuj cały proces.
  Wybór odpowiedniego rozwiązania Disaster Recovery to nie wszystko. Musisz zaplanować, kto je w razie potrzeby wdroży, a także zapoznać pracowników z procesem i procedurami.
 2. Monitoruj systemy. Gdy na bieżąco monitorujesz, co się dzieje, szybciej zareagujesz w przypadku awarii i dzięki temu ograniczysz jej negatywne konsekwencje.
 3. Przed uruchomieniem procedur Disaster Recovery upewnij się, które systemy są krytyczne i wymagają zabezpieczenia.
  Zazwyczaj nie wszystkie firmowe aplikacje muszą być natychmiast odtworzone w przypadku awarii. Skup się więc na tym, co najważniejsze – są to systemy, bez których utrzymanie ciągłości biznesu nie jest możliwe.
 4. Testuj.
  Pamiętaj, że hakerzy każdego dnia rozwijają nowe metody ataku. Dlatego konieczne jest regularne testowanie narzędzi, co pozwala zweryfikować, czy działają poprawnie.
 5. Usprawniaj.
  Wdrożenie Disaster Recovery to nie wszystko. Staraj się być na bieżąco z aktualnymi rozwiązaniami i wdrażać je w swojej organizacji. Da Ci to przewagę w razie awarii lub ataku hakerów.

Masz pytania?

Napisz do nas

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu