W #DzienSprzataniaBiurka podpowiadamy zasady czystego biurka i ekranu

Dzisiaj #DzienSprzataniaBiurka… a może podejdźmy do tematu szerzej, dzień czystego biurka i ekranu. Podpowiadamy kilka zasad, które przydadzą się szczególnie w czasach, kiedy część z nas pojawia się „od czasu do czasu” w biurze, pracuje zdalnie w domu lub w miejscach publicznych, zatem… pamiętaj o kilku zasadach

Firewall concept vector illustration.
  • Odchodząc od komputera zawsze blokuj system [klawisz Windows + L] lub ustaw krótki czas włączenia wygaszacza ekranu i koniecznie zaznacz (Po wznowieniu wyświetl ekran logowania).
Two person talking on the office. Woman sitting
  • Zwracaj uwagę – szczególnie w miejscach publicznych – aby podczas logowania do systemu lub pracy z ważnymi dokumentami, przeglądaniem CRM z danymi klientów itp. osoby postronne nie mogły podejrzeć lub co bardziej niebezpieczne, utrwalić [np. robiąc zdjęcie, notując] wpisywanych lub przeglądanych przez Ciebie treści – jeżeli to możliwe, załóż na wyświetlacz filtr anonimizujący.
  • Niedopuszczalne jest umieszczanie i przechowywanie na biurku luźnych kartek, przymocowanych do ramki ekranu kartek post-it z zapisanymi danymi do logowania lub poufnymi numerami telefonów, numerów PIN itp.
Paper garbage container.
  • Dokumenty, notatki, które nie są już potrzebne należy skutecznie niszczyć, najlepiej w niszczarce o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa niszczenia dokumentów (w zależności od znaczenia dokumentu: P-1 do P-7).
Isometric office workplace
  • Wychodząc z biura zostaw czyste biurko – wszystkie dokumenty, teczki, segregatory jak również nośniki danych [np. pendrive, dysk przenośny] schowaj do zamykanej na klucz szuflady, szafki lub sejfu. Klucz zabierz ze sobą lub zdeponuj np. w sekretariacie lub recepcji firmy.
Man working at the desk, office character at the workplace
  • Unikaj spożywania posiłków i picia napojów przy biurku, szczególnie przy komputerze i nośnikach danych – zapobiegnie to przypadkowemu zabrudzeniu lub zalaniu sprzętu.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz a nasz zespół jak najszybciej się z Tobą skontaktuje.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu