November 13 2020 roku | 

Poznaj sylwetkę Kapitana 3S Polonii Bytom

Poznaj sylwetkę Kapitana 3S Polonii Bytom

I runda rozgrywek Lotto Superligi Tenisa Stołowego sezonu 2020/2021 powoli dobiega końca, a drużyna 3S Polonia Bytom po rozegraniu 11 meczy i zdobyciu 12 punktów zajmuje 9 pozycję w rankingu.

Do ostatniego pojedynku tej rundy 3S Polonia Bytom stanie już 27 listopada, a my korzystając z chwilowej przerwy w rozgrywkach wspieranej przez nas drużyny, postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę jednego z czołowych jej zawodników –
kapitana drużyny 3S Polonia Bytom – Roberta Florasa.

Robert pochodzi ze Stalowej Woli i już w wieku 8 lat stanął przy stole tenisowym. Wówczas jednocześnie intensywnie trenował piłkę nożną, gdyż – jak sam o sobie mówi – od zawsze lubił sport, jednak już w wieku 11 lat zaangażowanie w tenisa stołowego stało się dla niego prawdziwą pasją, a w pojedynkach z rówieśnikami nie miał sobie równych. Przez kolejne dwa lata rozwijał swoje zamiłowanie do tenisa stołowego pod okiem wspaniałej trenerki – pani Jadwigi Jankiewicz – która dostrzegła w nim prawdziwy talent i motywowała do ciężkiej pracy.

Podążając za jej radami i namową w wieku 13 lat rozpoczął treningi 600 km od domu – w Zielonej Górze, co pomogło mu doskonalić swoje umiejętności.

Sukcesy nie kazały na siebie długo czekać. Już w 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Kadetów w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, a w 2009 został Mistrzem Polski Juniorów w grze pojedynczej i podwójnej oraz  Wicemistrzem Europy Juniorów w grze podwójnej. Następnie został brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów w grze mieszanej w 2010r.

Rok 2013 obfitował w kolejne sukcesy: zdobył tytuł Mistrza Polski w grze podwójnej i w grze mieszanej oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w grze pojedynczej, złoty medal ITTF World Tour w Czechach w grze podwójnej, a także został srebrnym medalistą Pucharu Europejskiego Unii Tenisa Stołowego.

Do drużyny 3S Polonia Bytom Robert dołączył we wrześniu 2016 roku, a dwa lata później został jej kapitanem.

W obecnym sezonie Lotto Superligi, Robert w 18 pojedynkach odniósł aż 12 zwycięstw i w rankingu indywidualnym zajmuje czwarte miejsce.
Robertowi życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za niego i całą drużynę.

udostępnij

This site uses cookies to improve your customer experience with us.

Find out more