February 24 2021 roku | 

Współpraca z Integratorami IT – jeden z trendów w data center

Jak Integratorzy IT mogą współpracować z data center

Ostatnie kilkanaście miesięcy ograniczeń pokazało jak istotne jest bezpieczeństwo i dostęp do firmowej infrastruktury IT. Okazało się, że kolokacja sprzętu w profesjonalnych ośrodkach data center zapewnia zachowanie ciągłości działania biznesu, a usługi chmurowe pozwalają optymalizować koszty IT w firmie. Dodatkowo czasy, w których jeden specjalista obsługiwał w firmie sieć, bazy danych, serwery, stacje robocze, drukarki i system finansowo-księgowy, minęły bezpowrotnie. Ciągły wzrost poziomu zaawansowania środowisk IT wymaga coraz węższej specjalizacji u inżynierów obsługujących systemy. Jednak dla większości firm zatrudnianie grupy wyspecjalizowanych inżynierów nie jest efektywne ekonomicznie. Dlatego sięgają one często po outsourcing i współpracę z Integratorami IT, którzy z powodzeniem dostarczają i obsługują skomplikowane środowiska w serwerowniach swoich klientów.

 

W najnowszym wydaniu Computerworld 01-02/2021 znajdziecie wypowiedź ekspercką Tomasza Doligalskiego, członka zarządu spółek Grupy 3S oraz dyrektora ds. usług IT na temat możliwości współpracy Integratorów IT z data center:

 

Tomasz DoligalskiKlasyczny model współpracy z Integratorem z reguły zakłada konieczność zakupu przez klienta dodatkowej, kosztownej infrastruktury sprzętowej wraz usługami wdrożenia. Co jednak w przypadku, gdy klient nie chce ponosić wysokich kosztów związanych z budową lub rozbudową własnej serwerowni, czy też zakupem nowego sprzętu wraz z oprogramowaniem, a nadal chce współpracować ze swoim zaufanym Integratorem? Czy jedyną drogą jest rezygnacja z dotychczasowego dostawcy technologii albo migracja do chmury publicznej? Niekoniecznie.

Ekonomia subskrypcji na dobre się zadomowiła i trend ten nie ominął również obszaru infrastruktury IT. Organizacje mogą współpracować z operatorem klastra centrów danych, który potrafi dostarczyć odpowiednio wyskalowaną i bezpieczną infrastrukturę wraz z łączami telekomunikacyjnymi. Klient otrzymuje kompleksowe wsparcie w realizacji projektów IT, Integrator usługi podkładowe do swoich rozwiązań, a data center – partnera technologicznego, który rozumie świat centrów danych i zna rzeczywistość biznesową klienta końcowego.

 

3S Data Center w ramach programu integratorskiego wspiera Integratorów w dostarczeniu usług, które mogą zostać wykorzystane do stworzenia kompleksowego rozwiązania dla finalnego odbiorcy. Realia polskiego rynku pokazują, że to właśnie Integrator jest zazwyczaj najbliżej klienta końcowego i dlatego to on ma decydujący głos przy wyborze zewnętrznego data center. Nasz model zakłada pełne bezpieczeństwo i rozwój biznesu Integratora. To on decyduje, które komponenty projektu są dostarczane z portfolio usług Grupy 3S, a która część projektu jest realizowana własnymi zasobami. Do trendów na rynku IT na pewno należy ciągła transformacja, co oznacza coraz częstszą migrację z modelu on-premise do usługowego. Dostawca taki jak 3S Data Center pomaga przejść integratorom tę transformację.

Dowiedz się więcej o modelu współpracy Grupy 3S z Integratorami IT

udostępnij

This site uses cookies to improve your customer experience with us.

Find out more