Nowe data center w Gdańsku | Chmura dla biznesu | Sieć Światłowodowa

Firmy 3S i 3S Data Center (Grupa 3S), wchodzące w skład Grupy PLAY, dostarczają usługi telekomunikacyjne i data center dla biznesu w skali ogólnopolskiej w oparciu o:

  • 5000 km własnej sieci światłowodowej,
  • klaster, rozproszonych geograficznie, 7 ośrodków DC.

Od początku 2020 r. sukcesywnie rozbudowują własną sieć światłowodową w Trójmieście. W zasięgu sieci Grupy 3S znajdują się firmy z terenu Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic.

W Trójmieście, Grupa 3S dysponuje ponad 170 km sieci, w zasięgu której znajdują się lokalizacje:

  • Gdynia (Śródmieście, Grabówek, Kamienna Góra, Witomino, Redłowo, Mały Kack, Orłowo),
  • Sopot (Kamienny Potok), Gdańsk (Śródmieście, Żabianka, Oliwa, Zaspa, Brzeźno, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz).

 

Dla usług:

 

gwarantujemy wysoki Service Level Agreement (99,5 – 99,9%) oraz nadzór nad infrastrukturą dzięki Network Operations Center w trybie 24/7/365.

Dzięki własnej sieci światłowodowej Grupa 3S może dostarczać Klientom bezpieczne i niezawodne rozwiązania ICT. Łącze światłowodowe traktowane jest jako platforma dostępowa do usług data center oraz telefonii IP, w tym tele i wideokonferencji.

Nad bezpieczeństwem zasobów IT Grupy 3S i Klientów czuwa zespół Security Operations Center, który realizuje również usługi z zakresu skanowania podatności, audytu bezpieczeństwa IT i SOC w modelu abonamentowym.

 

 

 

zasięg sieci 3S w Gdańsku i Trójmieście

Agata-Antczak-Kapuscinska-biuro-regionalne-Gdansk-i-Trojmiasto-Grupa-3S.png

Liderka gdańskiego biura (region Trójmiasto) Agata Antczak-Kapuścińska

Biuro regionalne Grupy 3S w Gdańsku

Gdańsk
tel.+48 58 582 69 00
ul. Piastowska 7
, 80-332

Business people using internet

Zapewniamy bezpieczny dostęp do Internetu dla firm i instytucji

W ramach rozwiązania TelcoNet zapewniamy firmom i instytucjom bezpieczną i stabilną transmisję danych – w tym usługę Bezpieczny Internet – szybki [do 1 Gb/s] dostęp do Internetu za pośrednictwem światłowodu z firewallem lub zarządzanym urządzeniem UTM i ochroną Anty-DDoS. W razie potrzeby, klient może skorzystać z opcji TurboDoładowanie!, czyli możliwości bezpłatnego przyśpieszenia łącza do maksymalnej przepustowości portu. W razie potrzeby, nasi inżynierowie pomogą zaprojektować, wdrożyć i zarządzać firmową siecią WAN, również w technologii SD-WAN.

Grupa 3S Data Center Katowice ul. Ligocka Szafy kolokacyjne

Usługi data center i chmurowe dla biznesu

 

Odpowiedzią na postępującą cyfryzację i konieczność zachowania ciągłości działania biznesu są rozwiązania oparte o zasoby IT zlokalizowane w profesjonalnych ośrodkach data center. Grupa 3S dysponuje 6 obiektami DC na terenie Polski i wykwalifikowaną kadrą inżynierów projektujących i uruchamiających środowiska fizyczne i wirtualne wraz z rozwiązaniami backupu czy replikacji. Usługi oferowane w ramach Cloud2B – infrastruktura i chmura dla biznesu, mogą być rozbudowane o rozwiązania chmury hybrydowej oraz multicloud. Potrafimy również zapewnić ciągłość działania systemów IT poprzez ich geograficzne „rozszycie” i wykorzystanie usługi Disaster Recovery. Posiadamy także własne rozwiązanie Virtual Data Center do tworzenia środowisk wirtualnych w modelu self-service. Wysokopoziomowe kompetencje inżynierów 3S w technologiach VMware, Veeam i Microsoft dają Klientom gwarancję doboru najwyższej jakości usług i profesjonalnego wsparcia.
dane ochrona liczy bezpieczeństwo cybersecurity

Dbamy o bezpieczeństwo IT w firmach

Z naszych doświadczeń wynika, że wiele firm nadal nie posiada wystarczającej wiedzy na temat aktualnego poziomu bezpieczeństwa swoich zasobów IT w kontekście cyberzagrożeń. Utrudnia to podejmowanie racjonalnych decyzji w obszarze bezpieczeństwa IT. Dlatego w ramach rozwiązania Security, firma 3S przeprowadza skany podatności infrastruktury IT, które kończą się raportem wskazującym słabe punkty i rekomendacje działań w wybranych obszarach. Bardziej zaawansowaną usługą jest przeprowadzany przez nas audyt bezpieczeństwa IT, w ramach którego kompleksowo badamy także istniejące procedury i polityki bezpieczeństwa oraz infrastrukturę sieciową, serwerową czy wskazany system informatyczny.

 

Najbardziej wymagającym klientom proponujemy skorzystanie z naszego Security Operations Center (SOC) w modelu usługowym. Zespół specjalistów z zakresu bezpieczeństwa IT, stale (tryb 24/7/365) i proaktywnie nadzoruje sieć klienta i jego kluczowe systemy IT, informuje o wykrytych incydentach i pomaga nimi zarządzać.

wideokonferencja spotkanie online z video na laptopie wideokonferencja

Komunikacja głosowa i wideo w biznesie

Jeśli w Twojej firmie połączenia telefonii stacjonarnej oraz organizacja tele i wideokonferencji odgrywają znaczącą rolę, a zasoby którymi dysponujesz żeby je profesjonalnie zorganizować są ograniczone – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Grupa usług TeleCloud to odpowiednio dobrane, skonfigurowane i utrzymywane przez Grupę 3S rozwiązania do komunikacji wykorzystujące usługi chmurowe w 3S Data Center. Dzięki nim możesz m.in. zaimplementować rozwiązania centrali wirtualnej pozwalające na przekierowanie i nagrywanie połączeń, centralną książkę adresową, powiadomienia SMS zintegrowane z aplikacjami dzięki API, system zapowiedzi IVR, także z wykorzystaniem bazy profesjonalnych i znanych głosów. Zbudujemy również dla Ciebie „szyte na miarę” rozwiązania do tele i wideokonferencji powiązane z narzędziami do pracy zdalnej, które sprawdziły się u wielu naszych klientów. Jako partner Yealink dostarczymy także nowoczesne aparaty stacjonarne wraz z licznymi akcesoriami, dopasowanymi do specyfiki stanowisk pracy.

voip usługi do telekomunikacji

Odpowiedzią na te i wiele innych potrzeb jest grupa usług TeleCloud – projektowane pod potrzeby Klienta rozwiązania do komunikacji. Odpowiednio dobrane, skonfigurowane i utrzymywane przez Operatora. Dzięki nim możesz m.in. zaimplementować rozwiązania centrali wirtualnej pozwalające na przekierowania i nagrywanie połączeń, centralną książkę adresową, powiadomienia SMS zintegrowane z aplikacjami dzieci API, system zapowiedzi IVR, także z wykorzystaniem bazy profesjonalnych i znanych głosów. Jako partner Yealink dostarczymy także nowoczesne aparaty stacjonarne wraz z licznymi akcesoriami, dopasowanymi do specyfiki stanowisk pracy. Dodatkowo, zbudujemy dla Ciebie „szyte na miarę” rozwiązania do tele i wideokonferencji.

Agata-Antczak-Kapuscinska-biuro-regionalne-Gdansk-i-Trojmiasto-Grupa-3S.png

Liderka gdańskiego biura (region Trójmiasto) Agata Antczak-Kapuścińska

Biuro regionalne Grupy 3S w Gdańsku

tel.+48 58 582 69 00
ul. Piastowska 7
, 80-332

Skontaktuj się z nami

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu