15 czerwca 2022 roku | 

Jakie zagadnienia wpływają na cenę dostępu do Internetu dla biznesu?

Internet dla biznesu – SLA, łącze symetryczne i bezpieczeństwo

W przypadku kalkulowania kosztów dostępu do Internetu dla biznesu musimy wziąć pod uwagę wiele zagadnień. Im bardziej niezawodny, bezpieczny i odporny na awarie ma być dostęp do Internetu, tym większe kwoty musimy założyć w naszym budżecie. Dlatego warto wcześniej poświęcić czas na analizę warunków, jakie ma spełniać kupowana przez nas usługa.

Na początek warto zadać sobie pytanie: czy mój biznes może pozwolić sobie na minutowy, kilkugodzinny, a może kilkudniowy brak połączenia z Internetem? Określenie czasu w ciągu którego firma może funkcjonować nie ponosząc znacznych strat finansowych pozwoli przygotować się do rozmowy z operatorem telekomunikacyjnym na temat Service Level Agreement. Kolejnym krokiem powinno być określenie oczekiwania odnośnie prędkości wysyłania / odbierania danych – co w praktyce przekłada się na poziom komfortu użytkowników końcowych w zakresie korzystania z Internetu i usług dostępnych przez sieć. Niemniej istotne jest też zapewnienie bezpieczeństwa sieci firmowej, które można realizować poprzez instalację odpowiednich urządzeń na styku z Internetem.

Dowiedz się więcej na temat wymienionych zagadnień, żeby zrozumieć dlaczego dostęp do Internetu dla biznesu jest droższy od dostępu dla prywatnej osoby.

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu