26 marca 2021 roku | 

Kobiety w świecie IT

Kobiety w świecie IT

Czy wiecie, że Augusta Ada King* – hrabina Lovelace – urodzona w 1815r, uważana jest za pierwszą programistkę, a znaleziony wśród jej notatek algorytm uważany jest za pierwszy program komputerowy? A słyszeliście może o Grace Hopper*, amerykańskiej pionierce informatyki, ur. w 1906r, która zasłynęła spopularyzowaniem określenia „bug” w słownictwie informatycznym? A kto z Was wie, że Karen Spärck Jones* – brytyjska pionierka informatyki, urodzona w 1935r – odpowiedzialna jest za koncepcję odwrotnej częstotliwości dokumentów, czyli technologię leżącą u podstaw współczesnych wyszukiwarek?

Jak widzicie, kobiety w świecie IT były obecne zawsze, jednak w ciągu ostatnich lat ich pozycja zaczyna być coraz bardziej zauważalna.

Firma Come Creations Group, zajmująca się komunikacją produktów i usług z branży nowych technologii, w zeszłym roku po raz drugi opublikowała raport dotyczący kobiet w branży IT.

W najnowszym artykule, zeszłoroczne liderki raportu Strong Women in IT – bo o nim mowa – zostały zapytane o to, jak odnajdują się w obecnej rzeczywistości i wszechobecnym modelu pracy zdalnej.

Monika Roś-Gruszczyk
Monika Roś-Gruszczyk
– członek zarządu i dyrektor handlowa spółek Grupy 3S – w pierwszej części najnowszej publikacji, podzieliła się spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w modelu home office, który już na dobre zadomowił się w naszej codzienności. Opowiedziała min. o najważniejszych – jej zdaniem – wyzwaniach, którym muszą sprostać kobiety pracując zdalnie oraz o możliwym wpływie tego rodzaju pracy na życie rodzinne.

 

Zachęcamy do przeczytania 😊

Miłej lektury!

*źródło: wikipedia

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu