17 grudnia 2021 roku | 

Kolejne inwestycje na rynku data center w Polsce

3S Data Center w Gdańsku i Katowicach

Tomasz Mrozowsk– Obecnie na polskim rynku data center obserwujemy „boom” inwestycyjny, który wynika, moim zdaniem, z trzech przesłanek – mówi w artykule dla CRN Tomasz Mrozowski, CEO Grupy 3S – pierwsza jest związana z popytem na usługi wspierające cyfryzację firm, w sytuacji braku wykwalifikowanych kadr zdolnych do realizacji tego typu działań. Druga dotyczy dostępności gruntów pod budowę nowych obiektów i rozbudowę już istniejących – w Polsce nadal jest miejsce na tego typu inwestycje. Trzecia to istniejący zapas mocy energetycznej niezbędnej do funkcjonowania obiektów data center. Dla porównania, w Dublinie, czy Frankfurcie brakuje już zarówno gruntów jak i mocy.

Odpowiedzią Grupy 3S na te 3 przesłanki jest budowa kolejnego obiektu data center w Katowicach o planowanej powierzchni 2200 m2 oraz modernizacja i unowocześnienie obiektu w Bytomiu. Dodatkowo do już funkcjonujących data center w Katowicach, Bytomiu, Krakowie i Warszawie dołącza obiekt w Gdańsku. Grupa 3S dokonała tam zakupu centrum danych dzierżawionego wcześniej przez globalną korporację – potentata w zakresie technologii informatycznych. W sytuacji zwiększonego zainteresowania firm cyfryzacją, ważne jest to, że Grupa 3S dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów potrafiących projektować i realizować projekty sieciowe oraz wdrażać rozwiązania IT optymalnie wykorzystujące zasoby data center.

Więcej o sytuacji na polskim rynku data center i rozwoju sieci światłowodowej 3S przeczytasz w artykule pt. „Rosną w siłę centra danych” opublikowanym na crn.pl

 

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu