22 października 2021 roku | 

Nowe data center 3S w Gdańsku

3S podbija 3miasto

3S Data Center, spółka należąca do naszej Grupy 3S podpisała ostateczną umowę zakupu data center w Gdańsku. Nowy, siódmy już obiekt dołącza do naszego klastra data center, na który dotąd składały się centra danych w Katowicach (3 obiekty), Bytomiu (1), Warszawie (1) i Krakowie (1). Obiekt będzie podłączony do rozbudowywanej równolegle na terenie Trójmiasta, sieci światłowodowej.

Dzięki takim posunięciom, jak budowa nowego centrum danych w Katowicach (o czym niedawno informowaliśmy), czy zakupie istniejącego data center w Gdańsku, wpisujemy się w globalny trend inwestowania w centra danych.

Nowa serwerownia, zlokalizowana jest przy ul. Nowy Świat w Gdańsku i umożliwi świadczenie pełnego zakresu usług ekosystemu Cloud2B (czyli autorskiego rozwiązania chmury obliczeniowej dla biznesu stworzonego przez naszych inżynierów) oraz innych rozwiązań ICT na powierzchni ponad 500 m2.

Według Moniki Roś-Gruszczyk, która nie tylko jest członkiem zarządu w naszej Grupy, ale także odpowiada za marketing i sprzedaż w obu spółkach, obiekt w Gdańsku jest ważnym punktem na mapie naszych data center. Od kilkunastu miesięcy rozwijamy na północy własne struktury i budujemy sieć światłowodową. Serwerownia była w tym regionie naszym brakującym ogniwem, a od teraz możemy realizować dla Klientów z Trójmiasta pełen zakres naszych usług.

Zakupione przez nas centrum danych wcześniej było dzierżawione przez globalnego potentata w dziedzinie technologii informatycznych, który świadczył usługi dla jednego ze swoich międzynarodowych kontrahentów, a sam budynek należał do gdańskiego przedsiębiorcy.

Jak zaznacza Monika Roś-Gruszczyk, nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Od lat konsekwentnie zwiększamy swoje zasoby infrastrukturalne i aby móc odpowiedzieć na zapytania naszych Klientów, planujemy kolejne inwestycje w dużych polskich aglomeracjach. Obecnie posiadamy klaster rozproszonych geograficznie 6 obiektów data center w pięciu lokalizacjach w Polsce, a nowo kupione data center stało się siódmym obiektem w naszym klastrze w nowej lokalizacji

poprzedni właściciele Data Center Gdańsk i nowi, reprezentowani przez przedstawicieli 3S – Tomasz Mrozowski, Monika Roś -Gruszczyk, Tomasz Doligalski i Agnieszka Grzesiuk

Na zdjęciu poprzedni właściciele i nowi, reprezentowani przez przedstawicieli 3S – Tomasz Mrozowski, Monika Roś -Gruszczyk, Tomasz Doligalski i Agnieszka Grzesiuk

Więcej o 3S w Trójmieście

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu