27 lipca 2021 roku | 

Nowe miasta z siecią światłowodową Grupy 3S

Gdańsk, Lublin i Białystok w sieci 3S

W ostatnich latach jako Grupa 3S koncentrowaliśmy się na rozbudowie sieci światłowodowej o nowe miasta. Do końca 2021 roku, planujemy inwestycje w tym zakresie w Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Lublinie i Białymstoku. Łącznie, w całym 2021 roku planujemy wybudować 900 km sieci światłowodowej, z czego do końca tego roku pozostało już tylko 450 km. Właśnie rozpoczęliśmy budowę własnej infrastruktury w Lublinie i Białymstoku.

Dotąd rozbudowywaliśmy głównie infrastrukturę światłowodową w południowej Polsce, gdzie dysponujemy siecią o długości ponad 4300 km, głównie na terenie miejskich aglomeracji woj. śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego czy podkarpackiego. Niedawno, bo w 2019 rozpoczęły się inwestycje w Warszawie, gdzie firma dysponuje już 290 km sieci.  W 2020 także w Trójmieście rozpoczęła się intensywna rozbudowa sieci, która wynosi już ponad 170 km. Dobre efekty związane z komercjalizacją sieci zachęcają firmę do kolejnych inwestycji.

Według Grzegorza Paszki, członka zarządu i dyrektora ds. technicznych, rozbudowa własnej infrastruktury światłowodowej jest ważnym elementem strategii rozwoju 3S. Rozwijamy struktury w każdej interesującej nas aglomeracji, w której widzimy potencjał. Oferowanie usług opartych o sieć światłowodową to jeden z pierwszych etapów zdobywania przez nas nowych rynków.

Do najpopularniejszych usług świadczonych przez Grupę 3S na bazie własnej infrastruktury światłowodowej są usługi transmisji danych, dostępu do sieci Internet także w wariancie Internetu bezpiecznego z rozwiązaniami takimi jak antywirus, antyspam, firewall, antyDDoS czy skany podatności. Światłowód jest także dominującym medium dla realizowanych przez firmę zaawansowanych projektów sieciowych jak sieci WAN MPLS czy SD-WAN.

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu