20 kwietnia 2023 roku | 

Polscy liderzy rynku usług data center powołali Polish Data Center Association

Polish Data Center Association powołany

Stowarzyszenie Data Center (PDCA) zrzesza największe polskie centra przetwarzania danych: Atman, Beyond.pl, Data4, Equinix i 3S Data Center. Właściciele i operatorzy centrów danych połączyli siły w celu wzmacniania potencjału polskiej branży data center, edukacji rynku, a także budowania nowych miejsc pracy poprzez współpracę z władzami, zmiany legislacyjne i wykorzystywanie doświadczeń podobnych organizacji w Europie.

Oficjalne ogłoszenie powstania Stowarzyszenia Polish Data Center Association odbyło się 20 kwietnia br. w Warszawie, podczas konferencji Data Center Nation. W specjalnym wystąpieniu Prezesi Zarządów i Dyrektorzy Zarządzający firm założycielskich omówili najważniejsze cele i zadania Stowarzyszenia w kontekście obecnych wyzwań gospodarczo-politycznych.

W dzisiejszym świecie, centra danych są nieodzownym elementem infrastruktury cyfrowej. Ogromne ilości danych, generowane przez różnorodne źródła, takie jak aplikacje internetowe, media społecznościowe, urządzenia Internetu rzeczy, czy technologie 5G, wymagają zaawansowanych i skalowalnych centrów danych, które umożliwiają ich przechowywanie, przetwarzanie i analizę w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest rozwijanie nowych usług cyfrowych, takich jak sztuczna inteligencja, big data analytics, które zmieniają sposób, w jaki funkcjonuje gospodarka, nauka, opieka zdrowotna, czy rozrywka.

W gronie założycieli Stowarzyszenia znalazły się zarówno firmy z polskimi korzeniami, jak i globalni dostawcy usług, którzy mając już doświadczenia pracy w zagranicznych organizacjach branżowych, mogą dzielić się doświadczeniem w budowaniu zrównoważonych kampusów data center i być pomostem dla współpracy międzynarodowej w zakresie promowania wspólnych wartości z poszanowaniem różnorodności.

Działanie Stowarzyszenia, jako organizacji branżowej służy nie tylko celom biznesowym, ale również edukacji rynku w kierunku podnoszenia poziomu bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego, szkolenia przyszłych kadr w dobie obecnego deficytu wyspecjalizowanych pracowników utrzymania infrastruktury obiektów kolokacyjnych. Ścisłe współdziałanie z lokalnymi władzami na każdym szczeblu powinno przełożyć się na zmiany legislacyjne, korzystne dla branży, a także na podaż nowych miejsc pracy.

Naszym celem jest łączyć – dosłownie i w przenośni. Łączyć środowisko branżowe, aby sukcesywnie podnosić jakość oferowanych usług, firmy z technologiami opartymi na Data Center, aby optymalizować ich działalność operacyjną, a także ludzi z technologią poprzez edukację, która pokazać ma wielkie możliwości, jakie niosą za sobą usługi oparte na centrach przetwarzania danych dziś oraz w przyszłości – dodaje Monika Roś-Gruszczyk, CEO 3S Data Center.

udostępnij

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu ulepszenia działania seriwsu